Kako se prijaviti za volontiranje?

Kontaktiraj nas preko naših društvenih mreža kako bismo dogovorili inicijalni sastanak na kojem ćemo ti objasniti sve detalje, a imaćeš priliku da nas upoznaš kao i prostor u kojem radimo. Ponudićemo ti da popuniš prijavni upitnik i informisaćemo te o dostupnim prilikama za volontiranja u Gradišci, regiji ili inostranstvu. Dalje je na tebi.

Čime se bavi naš Lokalni volonterski servis?

Od 19. aprila 2013. godine na području opštine Gradiška sa radom je krenuo Lokalni volonterski servis Gradiška, u sklopu redovnih aktivnosti Udruženja građana ”Most” iz Gradiške. Lokalni volonterski servis Gradiška predstavlja mjesto gdje svi pojedinci mogu doći i prijaviti se za volontiranje u javnoj instituciji ili nevladinoj organizaciji koja treba volontere i dobiti sve infromacije o organizovanom radu sa volonterima i njihovim pravima i obavezama. Lokalni volonterski servis Gradiška takođe vrši konstatnu promociju volontiranja i sarađuje sa velikim brojem organizacija i ustanova kojima su volonteri potrebni. Neophodno je da se nastavi konstantna promocija volontiranja kao društveno korisne aktivnosti kako bi što veći broj osoba bio upoznat sa mogućnostima i prednostima volontiranja na području grada Gradiška. U našoj volonterskoj bazi prijavljeno je preko 500 volontera iz naše lokalne zajednice koji su izrazili zainteresovanost za volontiranje. Nakon završetka svakog volonterskog programa, volonterima se volonterski angažman upisuje u volonterske knjižice i to po Zakonu o volontiranju RS.

Udruženje Most radi i na promociji volonerizma sa međunarodnim organizacijama i u skladu sa tim skoro svake godine ugostimo volontere iz EU, najčešće iz Italije. Do sada smo ugostili preko 20 volontera iz Italije, šanije, Slovenije. Poljske, Hrvatske, Češke koji su pružali podršku našim redovnim aktivnostima i donijeli kulturološku i društvenu šarolikost u naše udruženje i grad. Na ovu međunarodnu komponentu smo jako ponosni.

Međunarodni dan volontera tradicionalno obilježavamo svakog 5. decembra uz podršku Grada Gradiška kako bismo nagradili najaktivnije volontere koji su doprinijeli razvoju naše zajednice.