Realizovani volonterski izazovi u Banjaluci

U sklopu projekta „Regionalnom saradnjom do boljih volonterskih programa“ u Banjaluci su dvije neformlane grupe mladih organizovali kreativnu radionicu u Zavodu za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju „Dr Miroslav Zotović“, te info dan o volonterimzu u Domu omladine.

Kreativna radionica održana u Zavodu za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju je rađena sa djecom, te su mladi imali priliku da kroz izradu raznolikih rukotvorina uljepšaju dan onim najmlađim.

Pored tog događaja, u Domu omladine mladi su sakupili predstavnike volonterskih organizacija koji su govorili o radu njihovih udruženja, značaju volonterizma i drugo.

Pored ovih volonterski izazovi su sprovedeni u Gradišci, Laktašima i Srpcu, te je veliki broj mladih imao priliku da bude dio jedne jako lijepe priče.

Projekat „Regionalnom saradnjom do boljih volonterskih programa“ sprovodi udruženje Most u partnerstvu sa Zdravo da ste, i uz podršku Instituta za razvoj mladih KULT.

#KULTCHANGE #InstitutKULT