Usvojene Politike volontiranja u Gradišci, Srpcu i Laktašima

U Gradišci, Srpcu i Laktašima kreirane su Politike volontiranja za period 2024-2028 u okviru projketa „Regionalnom saradnjom do boljih volonterskih programa“ u skladu sa Metodologijom razvoja lokalnih politika izrađenoj u okviru navedenog projekta.

Proces izrade dokumenta podrazumjevao je istraživanja, imenovanje multisektorske Radne grupe (sačinjenu od predstavnika javnih ustanova, opštinske uprave, organizacija civilnog  društva, omladinskih organizacija i organizacija za mlade) te niz radnih sastanaka. Dokumentom su obuhvaćene ključne oblasti, definisani ciljevi, određene aktivnosti i mjere, a koje će omogućiti ostvarenje zacrtane vizije.

U narednom periodu očekujemo usvajanje Politike volontiranja u Banjaluci.

Projekat “Regionalnom saradnjom do boljih volonterskih programa” sprovodi Udruženje Most u partnerstvu sa Zdravo da ste, uz podršku Instituta za razvoj mladih KULT.

#InstitutKULT #KULTCHANGE