Volonterski izazovi u Laktašima

U sklopu projekta „Regionalnom saradnjom do boljih volonterskih programa“ koje sprovodi naše udruženje,  u Laktašima su dvije neformlane grupe mladih organizovale eko šetnju i radionicu isrtavanja cekera.

Učesnici eko šetnje su obišli teren na kojem je već ranije primjećena veća količina komunalnog otpada, te su uz zabavu, muziku i šalu otpad pokupili i odložili u kontejner. Prilikom akcije prikupljeno je 7 vreća smeća.

Pored ove aktivnosti, održana je i kreativna radionica ukrašavanja cekera kojoj se odazvao veći broj mladih, a cilj aktivnosti je bila promocija reciklaže i obnove starih predmeta u nešto novo.

Projekat „Regionalnom saradnjom do boljih volonterskih programa“ sprovodi udruženje Most u partnerstvu sa Zdravo da ste, i uz podršku Instituta za razvoj mladih KULT.

#KULTCHANGE #InstitutKULT